Lezing op Locatie Meppel gaat niet door

Helaas gaat de lezing op locatie niet door in verband met te geringe aanmelding

In 2016 won auteur Thijs Rinsema de DHV-prijs voor zijn boek 'Tussenstation Meppel: Fritz Blasbalg op de vlucht voor Hitler’. Het boek gaat over een Duits-joodse vluchteling in Meppel, zijn familie en elf andere Duits-joodse vluchtelingen die naar Drenthe vluchtten voor de Duitsers. Ze zijn allemaal opgepakt en omgebracht. Blasbalg werd in Auschwitz vermoord. Rinsema, oud-apotheker in Meppel, kreeg brieven van Blasbalg in handen via diens kleinzoon en schreef er een boek over.

Tijdens deze LOL nemen we u mee naar het Meppel van Blasbalg. ’s Middags kunt u onder leiding van een gids meelopen langs de gebouwen die een belangrijke rol speelden tijdens de oorlog. Na een lekkere maaltijd zal Thijs Rinsema zelf vertellen over zijn boek. De LOL vindt plaats op 29 oktober en duurt van 15.30 tot ongeveer 21.00 uur. Locatie is de binnenstad van Meppel. Meer informatie over uw aanmelding ontvangt u binnenkort per e-mail.